Flow

WKRÓTCE W KINACH

O filmie

Kot przyzwyczajony jest do spędzania dni we własnym towarzystwie. Wydreptuje swoje kocie ścieżki i śpi w ulubionych miejscach w domu, który, choć pełny śladów ludzkiej obecności, zdaje się należeć już tylko do niego… Jednak do czasu. 

Gdy tajemnicza powódź pochłania znany kotu świat, jedynym schronieniem przed wielką falą staje się stara, drewniana łódź. Szansę na przetrwanie znajdują w niej również inni – kapibara, ptak, lemur i pies – wśród których kocia natura i niezależność są wystawiane na próbę. Dryfując przez mistyczne, zalane wodą krajobrazy, zwierzęta wspólnie mierzą się z grozą żywiołu i coraz to większymi wyzwaniami. Niebezpieczna żegluga powoli zamienia się w symboliczną podróż, w której każdy przechodzi przemianę charakteru i odkrywa w sobie nowe rodzaje wrażliwości. Kibicując tej nietuzinkowej grupie towarzyszy w ich przygodzie, sami stajemy się częścią załogi.

„Flow” jest opowieścią o międzygatunkowej przyjaźni i solidarności, której każdy kadr składa się na porywającą, wizualną odyseję. To ciepła, poruszająca historia zarówno dla starszej, jak i młodszej widowni.

Film w reżyserii łotewskiego wizjonera animacji Gintsa Zilbalodisa, po światowej premierze na Festiwalu w Cannes (Konkurs „Un Certain Regard”), wrócił aż z czterema laurami z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, w tym Nagrodą Jury, Nagrodą Publiczności oraz Nagrodą za Najlepszą muzykę oryginalną. Jest określany jako mocny kandydat do oscarowej nominacji w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany w przyszłym roku.

Lista kin i pokazów wkrótce

Informacje

Tytuł polskiFlow | może ulec zmianie
Tytuł oryginalnyFlow
ReżyseriaGintz Zilbalodis
ScenariuszGints Zilbalodis, Matīss Kaža
ZdjęciaLéo Silly Pélissier
MontażGints Zilbalodis
Muzyka oryginalnaGints Zilbalodis, Richards Zalupe
ProdukcjaRon Dyens, Matiss Kaza, Gregory Zalcman
Gatunekpełnometrażowy film animowany
Czas trwania84’
Językibez dialogów
Kraje produkcjiFrancja, Łotwa, Belgia
Rok produkcji2024

Prasa